sleep-well.cz Dětské oblečení a bytový textil svitap-shop.czKrycí plachty, Stany, Přístřešky, Altány ...
novinky

Proč bylo a je konopné vlákno jedno z nejlepších pro člověka?

19. února 2018

Technické konopí člověk používá již od nepaměti. Nicméně v posledních desetiletích bylo, navzdory svým úžasným vlastnostem, opomíjeno díky své „sestře“ - konopí setému, tedy marihuaně. Konopí tkaninám dodává vlastnosti, které se moderní doba snaží nahradit novými technologiemi, ty však většinou přinášejí zvýšenou zátěž pro životní prostředí. Konopí je antibakteriální, antiseptické, saje 4x více vlhkosti a vody než bavlna, pohlcuje 95% UV záření a má přírodní termoregulaci - v zimě hřeje, v létě chladí.

Již v roce 2013 jsme začali spolupracovat se známou firmou Boty HANÁK, která si právě pro jeho skvělé vlastnosti u nás nechala vyvinout a vyrábět tkaninu pro výrobu svršku sportovní obuvi, později i tkaninu určenou pro stélky do bot.

O rok později nás kontaktovala pražská firma Bohempia, která se zabývá prodejem širokého sortimentu konopných produktů. Pro ni jsme vyvzorovali a vyrobili několik různých kvalit tkanin, buď 100% konopných, nebo ve směsi s bavlnou.

Jejich použití je skutečně různorodé: riflovina, tkanina na batohy, na čepice a v poslední době obuvnická tkanina na svršky tenisek. Ty se v současné době prodávají jako novinka, tzv. „veganská obuv„ s certifikátem organizace PETA, který zaručuje, že ve výrobku není použit žádný živočišný produkt.

 


Zpět na výpis novinek